İçeriğe geçAramaya geç

Bileşenler

BİLEŞENLERİMİZ YAPTIĞIMIZ İŞİN MERKEZİNDEDİR.

Her zaman etkili. Her zaman saç derisine nazik.

1964'ten beri kepek ve saç derisi sorunlarıyla kafa kafaya mücadele ediyoruz ve bu sorunları kökten çözene kadar asla pes etmeyeceğiz.

Bu nedenle, ürünlerimizin saçına ve saç derine bakım yapan klinik olarak kanıtlanmış etkin maddeler ile en iyi şekilde üretilmesi için dermatologlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Malzemeler - Sayfa Başlığı Resmi

HEAD & SHOULDERS BİLEŞENLER

İçeriğimizde son derece seçiciyiz çünkü cildine sürdüğün her şeyin senin için önemli olduğunu biliyoruz.

Şampuanlarımızda sadece en iyi malzemeleri kullanıyoruz. Bazı insanlar, doğal ürün bileşenlerinin insan yapımı, sentetik ürünlerden daha güvenli olduğuna inanır. Gerçek şu ki, bu o kadar basit değil. İlk olarak, ister doğal ister sentetik olsun, her bileşen için bir güven aralığı tanımlıyoruz. Ardından, dünyanın her yerindeki düzenleyici kurumların yaptığı gibi bilime dayalı bir yaklaşım uyguluyoruz. Çünkü güvenliğiniz bir numaralı önceliğimizdir.

Hassas saç derisi şampuanı kutusu

ÜRÜNÜN İÇİNDEKİLER

Tüm ürünlerimiz kepeklerinizi tedavi eden, saçına ve saç derine fayda sağlayan ve ürünü daha iyi hale getiren etkili bileşenlerle doludur. Daha detaylı bilgi için makalemizin devamını okuyabilirsin.

Kepek sorunu için şampuanlar ve saç kremleri, kepek ve kaşıntıyı kontrol etmeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış aktif bileşenler içerir. Head & Shoulders aktif bileşenleri bunu, kepeğin temel nedeni olarak tanımlanan malassezia adı verilen maya benzeri bir mantar olan belirli bir mikrobu etkileyerek yapar.

Köpük yapılmış şampuandan resmi çekilmiş

Pirokton olamin

Mantar önleyici bileşen pirokton olamin, kepek izlerinin giderilmesine yardımcı olmada da etkilidir. Kepekle mücadelede biraz daha yeni bir bileşendir ve ZPT'den farklı bir yapıya sahip olduğu için şekerin suda çözünmesi gibi şampuanımızın içinde çözülür. Bu sayede size, özellikle pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı görünen saçlar sağlamayı hedefleyen formülümüze ekstra iyileştirmeler yapabilmekteyiz. PO formülleri, hafif ila orta dereceli kepek tedavisinde mükemmeldir.

damlacıkların resmi çekilmiş saydam arkaplan

Selenyum sülfür

Şiddetli kepeğe karşı güçlü bir şekilde etkili olan selenyum sülfit, Head & Shoulders Klinik Olarak Kanıtlanmış Çözümler serisinin aktif bileşenidir. Selenyum sülfür, en güçlü kepekle mücadele formüllerimizde kullanılan antifungal etken maddesidir ve Malassezia globosa'nın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. %1 selenyum sülfit şampuanımız hem hızlı etki eder hem de etkilidir, ilk yıkamadan itibaren etkisini gösterir ve ciddi saç derisi sorunlarını yedi güne kadar uzaklaştırır. Ayrıca saçını yumuşak ve sağlıklı hale getirmek için bir miktar nemlendirir.

Head & Shoulders ürününüzde hangi etken maddelerin olduğunu etiketi inceleyerek öğrenebilirsin. Ürün yelpazemiz, kepek sorunlarını çözmen için size çok sayıda seçenek sunar. Bu, saç bakımını kişisel ihtiyaçlarına göre şekillendirirken aynı zamanda kepeksiz saçlara sahip olabileceğin anlamına gelir. Yani sadece kendini daha iyi hissetmekle kalmıyor, aynı zamanda harika görünüyorsun.

head & shoulders klasik bakım günlük şampuan

ŞİŞE ÜZERİNDE OKUYACAKLARIN

Aqua, suyun uluslararası kozmetik adıdır.

Tıpkı vücudunun çoğunluğunun su olduğu gibi, şampuan da öyledir. Aslında şampuanın %80 kadarı sudur. Bu özellikle önemlidir çünkü şampuanınızın etkili bir şekilde temizleyebilmesi için tüm bileşenlerin birbirine karışmasını su sağlamaktadır.

Kullandığımız su, ürünlerde kullanılabilmesi için bir arıtma işleminden geçer. Yani hiçbir mikrop ve partikül içermemesinin yanı sıra mineral iyonları da ayrıştırılmıştır.

Su olmadan şampuan düzgün karışmaz ve yayılmaz.

Bu kalite olmadan, saç derinizi şampuanlamak zor olurdu ve bu da derinlemesine temizlik yapılmasını zorlaştıracaktı. Aktif bileşenlerimiz de suya karışmış haldedir. Dolayısıyla su olmadan muhtemelen bu ürünün faydasını görmeyecektin.

Köpük yapılmış ve resmi çekilmiş

ŞİŞE ÜZERİNDE OKUYACAKLARIN

Sodyum Laureth Sülfat, Sodyum Lauril Sülfat, Cocomidopropyl Betaine, Cocamide MEA.

Tüm şampuanlarımız, kiri ve yağı etkili bir şekilde hapsederek uzaklaştırılmalarını sağlayan temizleme formülleri içermektedir.

Ürünlerimizi zarar vermeyen mükemmel temizleme özellikleri olan farklı bileşenlerin karışımıyla geliştirdik.

Temizleme kompleksleri, saçınızdaki yağ ve kiri temizlemek için gerekli olan zengin köpüğü oluşturur. Şampuanınız köpürdüğünde, kiri ve yağı saçından uzaklaştırır. Durularken, şampuanla birlikte giderler ve geriye temiz saçlar kalır.

Arındırıcı bileşenlerimiz sayesinde, saçını çok uzun süre sert bir şekilde ovalaman veya şampuanlaman gerekmez, bu da saç derini veya saçını tahriş etmeden veya kurutmadan tamamen temiz saçlar elde edebileceğin anlamına gelir.

Sülfatlar, hurma çekirdeği ve hindistancevizi yağları dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan elde edilen maddelerdir.

Bazıları saçlarını ve saç derisini kuruttuklarını öne sürerek sülfatların potansiyel tehlikeleri hakkında bazı tartışmalara neden olmuştur. Hem temizleme hem de yumuşaklık arasında doğru dengeyi elde etmek için sodyum lauril sülfat ve sodyum lauret sülfat kullanıyoruz.

Ürünlerimizin 225'den fazla çalışmada düzenli kullanım için güvenli olduğu kanıtlanmıştır.

Su damlacıkları resmi çekilmiş

ŞİŞE ÜZERİNDE OKUYACAKLARIN

Selenyum sülfür, pirokton olamin.

Etken maddelerimiz yüksek saflıkta maddelerden sentezlenir.

Kepeğin can sıkıcı ve zaman alıcı bir sorun olabileceğini biliyoruz, bu yüzden hem etkili hem de kullanımı keyifli çözümler bulmak için çok çalıştık.

Kepek tekrar ortaya çıktığından, sadece kepekleri temizlemek değil, aynı zamanda kepeğin temel nedenini de ele almak önemlidir. Bu nedenle ürünlerimizi saç derisini tedavi edecek, kaşıntı, kuruluk ve pullanmaları daha ortaya çıkmadan tedavi edecek şekilde tasarlıyoruz. Kepek önleyici süper kahramanlarımız, saç derin için cilt bakımıdır.

Selenyum sülfür, şiddetli kepekle savaşmak için kullandığımız en güçlü, hızlı ve etkili aktif bileşenimizdir.

Piroctone olamine, kepekle mücadelede en yeni bileşenlerimizden biridir.

Aktif bileşenlerimiz öncelikle neredeyse herkesin saçında bulunan maya benzeri bir mantar olan Malassezia globosa'yı hedefler.

Bu mikrop, saç derisini tahriş edebilen ve hızlı cilt dökülmesini tetikleyerek kepek ile sonuçlanabilen oleik asit oluşturur.

Şampuanlarımıza aktif maddeler ekleyerek kepeğe neden olan mikropların saç derini tahriş eden maddeleri üretmesinin önüne geçmeye ve kepek oluşumunu engellemeye yardımcı oluyoruz.

Kara gömülü bir şeylerin resmi çekilmiş

ŞİŞE ÜZERİNDE OKUYACAKLARIN

Nemlendirici Etken Maddeler:

Dimetikonol, Dimetikon, Bis-Aminopropil Dimetikon/Amodimetikon. Bu bileşenler silikon ailesine aittir.

Kondisyonlama Maddeleri:

Behentrimonyum Klorür, Behentrimonyum Metosülfat, Gliserin, Guar Hidroksipropiltrimonyum Klorür.

Temizleme rejiminizin bir parçası olarak sağlıklı bir saç derisini ve sağlıklı saçı desteklemek için her bir ürünü mükemmelleştiren uzman ekibimizle, benzersiz bir şekilde hazırlanmış formüllerimiz yıllardır hazırlanıyor.

Ancak genel saç bakımı ihtiyaçlarının bir parçası olarak bakım yapmanın ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz.

Bu nedenle, saç derisini ve saç sağlığını destekleyecek formüllerimizi mükemmelleştirmek, seni kepeksiz ve ferah tutmak ve aynı zamanda saçının ipeksi, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlamak için yıllarımızı harcadık.

Bu yüzden şampuanımıza besleyici ve yumuşatıcı maddeler katıyoruz.

Saç ve saç derisi ihtiyaçlarına bağlı olarak, bu bileşenleri senin için önemli olan şeylerden ödün vermeden istediğin sonuçları elde etmen için uyarladık.

Bu bileşenler, saçını ağırlaştırmadan yumuşak ve ipeksi hissettirir ve ayrıca saçın hasarlı kısımlarını onararak saça parlaklık kazandırır.

Silikonlar, herhangi bir yapışkanlık veya ağırlık olmadan saçını yumuşatmaktan kabarmayı azaltmaya kadar birçok farklı şey yapabilen küçük akıllı moleküllerdir. Silikonlar ayrıca nemi dengelemeye de yardımcı olur. Böylece düzenli kullanımda uçları daha az kuru olan saçlara sahip olursun. Ayrıca, saç kütikülünü yumuşatır ve korur. Kuruduğunda saçını yumuşak ve parlak tutar.

Kondisyonlama bileşenleri, silikonların etkisini artırır, nem sağlar ve saçın kendi yumuşaklığını korumasına yardımcı olur. Ayrıca, özellikle ıslandıklarında saç tellerini yumuşatarak birbirine karışmasını önler ve saçını daha kolay yönetilebilir hale getirirler.

Kara gömülü bir şeylerin resmi çekilmiş

ŞİŞE ÜZERİNDE OKUYACAKLARIN

Sodyum klorür, Sodyum Ksilensülfonat, Glikol Distearat, Tetrasodyum EDTA, Sodyum Benzoat, Benzil Salisilat, Sodyum Salisilat, Çay-Dodesilbenzensülfonat, Trideceth-10.

Şampuan ve saç kremi saç bakım ürünlerimiz, saç derini tedavi eden, kepeği kontrol altına alan ve saçını ipeksi ve yumuşak yapan bileşenler içerir. Ancak hiçbiri, zamanla formül dokusunu ve ürün etkinliğini koruyan bileşenlerin yardımı olmadan aynı etkiyi sürdüremez.

Evde şampuan kutusunu açtığında ürünü havaya ve suya maruz bırakarak bakterilerin içeri girmesine bir yol sağlamış olursun. Koruyucular, evde kullanılırken ürünlerde bakteri ve küf oluşumunu engelleyerek şampuanını taze ve seni güvende tutar.

Güvenlik uzmanlarımız, koruyucuları güvenli kullanım sınırları içinde kullanmamızı sağlar – yani koruyucuların etkili olması sağlanıp mümkün olduğunca az ve gerektiği kadar kullanılır.

Stabilizatörler, özel formüle edilmiş kepek bakımımızın harmanlanmasını sağlar ve kullandığın her damla, ilk yıkamadan son yıkamaya kadar sana aynı faydayı sağlar.

Tüm stabilizatörlerimiz ve koruyucularımız ya doğal olarak elde edilmekte ya da sentetik olarak oluşturulmaktadır.

Kaynağı neresi olursa olsun, hepsi ayrı ayrı ve en yüksek güvenlik standartlarını karşılayacak formülün bir parçası olarak test edilmektedir.

Koruyucular ve stabilizatörlerin kullanılması ürününüzün tamamen güvenli, her damlasının etkili olduğu ve sana yumuşak, kepeksiz saçlar sağlayacak bileşenlerle dolu olduğu anlamına gelmektedir.

Şampuanının ve saç kreminin taze kalmasını sağlamak için Sodyum Benzoat, Benzil Salisilat, Sodyum Salisilat, Tetrasodyum EDTA, Metilkloroizotiazolinon ve Metilizotiazolinon kullanılır.

Ürününüzün mükemmel kıvama sahip olmasını ve yayılabilir olmasını sağlamak için Sodyum klorür, Sodyum Ksilensülfonat, Glikol Distearat da ürüne eklenmiştir. Bunlar ayrıca diğer tüm bileşenlerin "karışmış ve askıda" kalmasına yardımcı olur, böylece formül ilk damladan son damlaya kadar aynı şekilde faydalı olur.

Tea-Dodesilbenzensülfonat, Trideceth-10'dur, ürünlerimize eklenmeden önce harmanlanmalarını sağlamak için bazı bileşen karışımlarında düşük miktarlarda bulunur.

Boş parfüm şişesi resmi çekilmiş

ŞİŞE ÜZERİNDE OKUYACAKLARIN

Parfüm, Hexyl Cinnamal, Linalool, Hydrozycitronellal, Limonene, Propylene Glycol.

Hexyl Cinnamal - Yasemin benzeri bir koku. Bu bileşen papatyada bulunur ve yasemin rekonstitüsyonu için kullanılır.

Linalool - Narenciye fasetli yumuşak bir lavanta kokusu. Bu bileşen gül ağacı, kişniş, portakal ve hatta odun yağı gibi farklı yağlarda bulunabilir.

Hydroxycitronellal - Vadi kokusunun taze narenciye ve zambakla birleştirilmiş hali.

Limonene - Taze bir portakal, mandalina ve limon yağı kokusu. Bu bileşen tüm turunçgillerin kabuğunda bulunur.

Duştan uzun süre sonra saçının harika hissettirdiğinden ve koktuğundan emin olmak istiyoruz, bu nedenle şampuanlarımız bir koku karışımıyla zenginleştirilmiştir.

Eşsiz ürün kokularımız, en büyük özenle ve güvenliğe azami özen gösterilerek harmanlanmıştır. Uluslararası Koku Derneği'nin (IFRA) güvenlik standartlarına uygunluğun ötesine geçiyor ve kokularımız ve içeriklerinin ek bir güvenlik değerlendirmesini yapıyoruz.

Ayrıca The Fragrance Conservatory'i ziyaret ederek koku bileşenlerinin güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin. Hangi bileşenlerin belirli bir formülde olduğunu öğrenmek için lütfen her ürün için içerik alanına bak.

Serin nane, taze elma ve limondan hindistancevizi ve çiçek kokularına kadar, şampuana koku eklemek, saç yıkamanızın duyusal bir deneyime dönüşmesi anlamına gelir. Ayrıca saçının daha sonra güzel kokacağı anlamına gelir, bu her zaman için mutluluk vericidir.

Bir şeyin ucundan damla akmak üzere

ŞİŞE ÜZERİNDE OKUYACAKLARIN

Sodyum Hidroksit, Hidroklorik asit, Sodyum Sitrat, Sitrik Asit.

Sitrik asit, doğada yaygın olarak bulunan zayıf bir asittir. Örneğin, turunçgiller yaklaşık %5-8 oranında sitrik asit içerir. Sodyum Sitrat, Sitrik Asitin bir türevidir.

Doğru pH dengesini elde etmek için sodyum hidroksit ve hidroklorik asit ekliyoruz, ancak bunlar aslında nihai üründe değildir. Bunun nedeni, birleştiklerinde tuz ve suya dönüşmeleridir.

Cildinizin doğal bir dengesi vardır, denge kaybolduğunda tahrişe ve saç derisi rahatsızlığına neden olabilir. Ürünlerimiz, sunduğumuz çözümlerin etkili olduğundan ve cildini rahatsız etmeyeceğinden emin olmak için pH dengelidir.

Saçının ve saç derinin temiz olması kadar, şampuanın temizlemesi ve tahriş etmemesi de önemlidir.

Tüm Head & Shoulders şampuan ve saç kremleri, ürünlerin işe yaraması ve saç derini rahatsız etmemesini sağlamak için pH dengelidir.