İçeriğe geçAramaya geç

Kepek Ve Saç Dökülmesi̇

Biliyor muydunuz? Saç kırılması, saç incelmesi veya saç dökülmesi, dünyadaki insanların %64'ünün yaşadığı sorunlardır. Saçınız dökülmekteyse, saçınızın sağlığını korumak ve saçınızın dolgun ve yoğun görünmesini sağlamak için atabileceğiniz basit adımlar mevcuttur.

Kepek ve Saç Dökülmesi Arasındaki Olası Bağlantı

Kepek ve saç dökülmesi bağımsız olarak ortaya çıkabilirken, bağlantılı oldukları durumlar da vardır. Bazı çalışmalar, kepekle ilişkili olan Malassezia mantarının saç dökülmesine de katkıda bulunabileceğini öne sürmektedir. Bunun nedeni, mantarın saç köklerine zarar verebilecek ve saç dökülmesine yol açabilecek iltihaplanmaya neden olabilmesidir.
Ayrıca, kepek nedeniyle kafa derinizi kaşırsanız bu da saç köklerine zarar verebilir ve saç dökülmesine katkıda bulunabilir.

KEPEK VE KAŞINTILI SAÇ DERİSİ NEDENİYLE SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ÖNLENİR

Saç dökülmesi kesinlikle normaldir – her gün saç döktüğünüz bir gerçektir. Dökülen saçları genellikle saç fırçanızda, duşta veya elbiselerinizin üzerinde bulursunuz. Saçınız aynı hızda uzadığı için her zaman endişelenmeniz gereken bir durum değildir.
Fakat saçınız daha kolay kırılmaya başladığı ve saç fırçanızda daha fazla saç teli görmeye başladığınızda bu bir kaygı nedenidir.
Fakat neyse ki, saç derinizin sağlığını koruyarak saçınızın deri üzerinde daha uzun süre kalmasını, dolgun ve yoğun görünmesini sağlayabilirsiniz.

KAŞINTININ KAYNAĞIYLA SAVAŞIN

Kepek, kaşıntının yaygın görünen bir kaynağıdır. Saç deriniz kepek nedeniyle irite oldukça, yalnızca cilt hücrelerinin dökülmesine değil, aynı zamanda da saç derinizin kaşınmasına neden olur.

Kaşıntılı saç derisinden şikayetçiyseniz, aynı zamanda aşırı kaşınmanın saç tellerini yıpratması ve onların daha kolay kırılması veya dökülmesine yol açması nedeniylesaç dökülme riskiniz de artabilir.

Kepek nedenleri hakkında daha fazla bilgi

Bu da tepki olarak, başınızı daha sık kaşımanız ve saçınızı zayıflatmanız nedeniyle saç dökülme sorununu artırabilir.

Bu nedenle saçınızı her yıkadığınızda, Klasik Bakım Kepeğe Karşı Etkili Şampuan gibi kepeğe karşı etkili bir şampuan kullanarak kepekle savaşabilirsiniz.

Üç haftalık düzenli bir kullanımın sonunda, %100’e kadar kepeksiz ve kaşıntısız bir saç derisi sağlar.Aynı zamanda kaşınma isteğiniz de azalacağından saçınız daha güçlü ve yoğun olmasına yardımcı olacaktır.

Kaşıntılı saç derisi ile mücadele etmek hakkında daha fazlasını öğrenin

SAÇ DERİSİ SAĞLIĞI, SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEDE ÖNEMLİDİR

Sağlıksız bir saç derisi, kırılması daha olası sağlıksız saçlara yol açar.

Ayrıca, kepek nedeniyle ortaya çıkan saç derisi kaşınması, kaşınmanıza neden olarak daha fazla fiziksel zarara ve saç kırılmasına neden olur.

Head&Shoulders 7 Fayda 1 Arada Saç Dökülme ve Kepek Karşıtı Şampuan, saç dökülmesi ve kepek gibi sorunları aynı anda çözmek isteyenler için ideal bir seçenektir. Bu şampuan, saçları temizlerken aynı zamanda kepek oluşumunu da önler ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. İçeriğindeki aktif bileşenler, saç derisindeki kaşıntı ve tahrişi hafifletirken saçları güçlendirmeye ve saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Head&Shoulders 7 Fayda 1 Arada Saç Dökülme ve Kepek Karşıtı Şampuan, düzenli kullanımda etkili sonuçlar sağlayabilir ve saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir.

KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ

Head & Shoulders bilim adamları, kepeğin saçı zayıflattığını ortaya çıkardı: Kepekten zarar görmüş saç derisinden uzayan saçlarda daha fazla yüzey yıpranması ve daha zayıf protein yapısı bulunur. Kaşıntının da saç yıpranmasına katkısı olabilir. Zayıf saçın kırılması daha kolaydır.

Neyse ki, saçı sağlıklı tutmanın bir yolu var: Head & Shoulders şampuanı düzenli kullanmak. Head & Shoulders şampuanlar, kepekle ilgili saç yıpranmasını önleyerek saç derisini iyi durumda tutar, böylece saçınız sağlıklı ve güçlü kalır.