İçeriğe geçAramaya geç

Kepek Ve Saç Dökülmesi̇

Biliyor muydunuz? Saç kırılması, saç incelmesi veya saç dökülmesi, dünyadaki insanların %64'ünün yaşadığı sorunlardır. Saçınız dökülmekteyse, saçınızın sağlığını korumak ve saçınızın dolgun ve yoğun görünmesini sağlamak için atabileceğiniz basit adımlar mevcuttur.

KEPEK VE KAŞINTILI SAÇ DERİSİ NEDENİYLE SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ÖNLENİR

Saç dökülmesi kesinlikle normaldir – her gün saç döktüğünüz bir gerçektir. Dökülen saçları genellikle saç fırçanızda, duşta veya elbiselerinizin üzerinde bulursunuz. Saçınız aynı hızda uzadığı için her zaman endişelenmeniz gereken bir durum değildir.

Fakat saçınız daha kolay kırılmaya başladığı ve saç fırçanızda daha fazla saç teli görmeye başladığınızda bu bir kaygı nedenidir.

Fakat neyse ki, saç derinizin sağlığını koruyarak saçınızın deri üzerinde daha uzun süre kalmasını, dolgun ve yoğun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçınızı kaybetmemek için saç derinizi koruyun

Saç deriniz, saçınızın uzama üssüdür ve güçlü, sağlıklı saçların temelidir.

Araştırmalar, sağlıksız saç derisinden uzayan saçların daha zayıf ve kırılmaya daha yatkın olduğunu gösterir. Bu nedenle saç derinize ilgi göstermeyi ve onu sağlıklı tutmayı ihmal etmeyin ki,saçınız daha güçlü ve sağlam köklerden uzasın.

İşte’ Head & Shoulders şampuan size bu konuda yardımcı olabilir. Düzenli kullanımla, saç derinize bakmak ve onu kepeğin neden olduğu yıpranmadan korumak üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda da saç derinizin durumunu etkileyebilecek harici iritanları da giderir.

Dolgun & Güçlü serimizi işte tam da bunun için, yani saçınızın dolgun ve yoğun görünmesi için tasarladık.

Üstelik işe de yarar. 6 ay süren bir klinik çalışmada, saç dökülmesi sorunu yaşayan ve Head & Shoulders kullanan erkekler, daha az saç dökülmesi sorunu yaşadıplasebo kullanan erkeklere göre. Hatta Head & Shoulders kullanan katılımcıların neredeyse dörtte üçü, 6 ay içerisinde saç dökülmesinde hiç artış deneyimlemedi.

Kaşıntının kaynağıyla savaşın

Kepek, kaşıntının yaygın görünen bir kaynağıdır. Saç deriniz kepek nedeniyle irite oldukça, yalnızca cilt hücrelerinin dökülmesine değil, aynı zamanda da saç derinizin kaşınmasına neden olur.

Kaşıntılı saç derisinden şikayetçiyseniz, aynı zamanda aşırı kaşınmanın saç tellerini yıpratması ve onların daha kolay kırılması veya dökülmesine yol açması nedeniylesaç dökülme riskiniz de artabilir.

Kepek nedenleri hakkında daha fazla bilgi

Bu da tepki olarak, başınızı daha sık kaşımanız ve saçınızı zayıflatmanız nedeniyle saç dökülme sorununu artırabilir.

Bu nedenle saçınızı her yıkadığınızda, Klasik Bakım Kepeğe Karşı Etkili Şampuan gibi kepeğe karşı etkili bir şampuan kullanarak kepekle savaşabilirsiniz.

Üç haftalık düzenli bir kullanımın sonunda, %100’e kadar kepeksiz ve kaşıntısız bir saç derisi sağlar.Aynı zamanda kaşınma isteğiniz de azalacağından saçınız daha güçlü ve yoğun olmasına yardımcı olacaktır.

Kaşıntılı saç derisi ile mücadele etmek hakkında daha fazlasını öğrenin

Saç derisi sağlığı, saç dökülmesini önlemede önemlidir

Sağlıksız bir saç derisi, kırılması daha olası sağlıksız saçlara yol açar.

Ayrıca, kepek nedeniyle ortaya çıkan saç derisi kaşınması, kaşınmanıza neden olarak daha fazla fiziksel zarara ve saç kırılmasına neden olur.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Head & Shoulders bilim adamları, kepeğin saçı zayıflattığını ortaya çıkardı: Kepekten zarar görmüş saç derisinden uzayan saçlarda daha fazla yüzey yıpranması ve daha zayıf protein yapısı bulunur. Kaşıntının da saç yıpranmasına katkısı olabilir. Zayıf saçın kırılması daha kolaydır.

Neyse ki, saçı sağlıklı tutmanın bir yolu var: Head & Shoulders şampuanı düzenli kullanmak. Head & Shoulders şampuanlar, kepekle ilgili saç yıpranmasını önleyerek saç derisini iyi durumda tutar, böylece saçınız sağlıklı ve güçlü kalır.