İçeriğe geçAramaya geç

Kaşıntılı, Kuru & Hassas Saç Derisi

Nedenler, belirtiler ve tedavi konusundaki kılavuzumuz ile kaşıntılı saç derisi, kuru saç derisi ve hassas saç derisi dahil olmak üzere saç derisi sorunlarıyla mücadele etmeyi uzman ipuçlarımız ile öğrenin’.

Nüfusun neredeyse yarısı bir tür saç derisi sorunundan şikayetçidir.

Bu sorunlara sık sık kepek neden olur. Saç deriniz kepeğe neden olan mikrop olanMalassezia globosa tarafından irrite oldukça, yalnızca cilt döküntüleri ile değil, kaşıntı ve kurulukla da tepki verir.

Kaşıntılı saç derisi

Araştırmalar, kaşıntının, kepeğin en yaygın ve en rahatsız edici yan etkisi olduğunu göstermiştir.

Saç deriniz irrite oldukça kaşıntı hissi oluşmaya başlar. Ve tabii ki ilk reaksiyonunuz, kaşınmak olur.

Fakat kaşıntı zaten hassas olan saç derisine zarar verebileceği için daha fazla iritasyona yol açar ve bir kısır döngü oluşur.

Kaşıntılı saç derisi belirtileri ve tedavilerini keşfedin.

Kuru saç derisi

’Ellerinizde ve yüzünüzde kuru cilt deneyimi yaşadıysanız’, gerginlik hissinin, cildin nem bariyerlerinin zarar gördüğünün’’bir işareti olduğunu bilirsiniz.

Bu ’ durum saç deriniz için de aynıdır. Kepek ’cildin doğal nem korumasına zarar verdiği için cilt kurayabilir,gerginlik ve rahatsızlık hissine neden olabilir.

Aynı zamanda saçı da etkileyerek, onu sağlıklı tutacak olan yeterli nemin olmaması nedeniyle, elektriklenme ve kuruluk hissine yol açabilir.

Kuru saç derisi ipuçları ve tavsiyelerimizi keşfedin.

Hassas saç derisi

Saç deriniz, vücudunuzda eller ve yüzden sonra hassasiyet sorunu yaşaması en olası üçüncü bölgedir ve kolayca kızarıklık ve iritasyon oluşabilir.

’Duşta su sıcaklığını azaltmaktan, hassas cilt üzerinde nazik olmak üzere tasarlanmış bir şampuan seçmeye dek yapabileceğiniz ’pek çok basit unsur vardır.

Hassas saç derisi hakkında daha fazla bilgi

Daha ciddi saç derisi sorunlarından mı şikayetçisiniz?
Kaşıntı, kuruluk ve hassas saç derisi, deneyimleyebileceğiniz tek sorun değil’dir. Aşağıdakileri de içeren daha ciddi sorunlar da yaşanabilir:

  • saç derisi psöriazisi

  • seboreik dermatit

Ciddi saç derisi sorunları hakkındaki  uzman’ kılavuzumuz ile bu sorunlar hakkında onları fark etmek ve tedavi etmeyi de içeren daha fazla bilgi edinin.