İçeriğe geçAramaya geç

Kaşıntılı, Kuru & Hassas Saç Derisi

Nedenler, belirtiler ve tedavi konusundaki kılavuzumuz ile kaşıntılı saç derisi, kuru saç derisi ve hassas saç derisi dahil olmak üzere saç derisi sorunlarıyla mücadele etmeyi uzman ipuçlarımız ile öğrenin’.

Nüfusun neredeyse yarısı bir tür saç derisi sorunundan şikayetçidir.

Bu sorunlara sık sık kepek neden olur. Saç deriniz kepeğe neden olan mikrop olanMalassezia globosa tarafından irrite oldukça, yalnızca cilt döküntüleri ile değil, kaşıntı ve kurulukla da tepki verir.

Kaşıntılı, Kuru ve Hassas Saç Derisinin Yaygın Nedenleri

Kaşıntılı, kuru ve hassas saç derisinin birçok nedeni vardır. Bunlar arasında stres, yanlış beslenme, saç ürünleri ve kimyasallar yer alır.

Kaşıntılı saç derisi belirtileri ve tedavilerini keşfedin.

Kaşıntılı, Kuru ve Hassas Saç Derisi Belirtileri

Kaşıntılı, kuru ve hassas saç derisi belirtileri arasında şunlar yer alabilir:

  • Kaşıntı ve tahriş

  • Kızarıklık ve pullanma

  • Kuruluk ve matlık

  • Saç dökülmesi

  • Kepek oluşumu

Kuru saç derisi ipuçları ve tavsiyelerimizi keşfedin.

Saç Derisinin Kaşıntılı, Kuru ve Hassas Olmasını Önlemenin Yöntemleri

Saç derisinin kaşıntılı, kuru ve hassas olmasını önlemek için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

Beslenmenize dikkat edin: Sağlıklı bir diyet, saç derisinin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Saçınızı uygun şekilde yıkayın: Saçınızı sıcak su yerine ılık suyla yıkayın ve saç derinizi tahriş etmeyen bir şampuan kullanın.

Kaşıntılı, Kuru ve Hassas Saç Derisi İçin Şampuan Seçimi

Kaşıntılı, kuru ve hassas saç derisi için doğru şampuan seçimi oldukça önemlidir. Head & Shoulders 7 Fayda 1 Arada Ekstra Serinletici His ve Kepeğe Karşı Etkili şampuan, kaşıntıyı azaltırken saç derisini nemlendirir ve kepek oluşumunu engeller. Şampuanın içeriği, zeytinyağı ve çinko pirition gibi besleyici bileşenler içerir. Head & Shoulders 7 Fayda 1 Arada Ekstra Serinletici His ve Kepeğe Karşı Etkili şampuan, her saç tipi için uygun olan bir şampuandır. Şampuanı kullanmadan önce saç derinizi ıslatın ve sonra şampuanı saç derinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra iyice durulayın.

Hassas saç derisi hakkında daha fazla bilgi

Daha ciddi saç derisi sorunlarından mı şikayetçisiniz?

Kaşıntı, kuruluk ve hassas saç derisi, deneyimleyebileceğiniz tek sorun değil’dir. Aşağıdakileri de içeren daha ciddi sorunlar da yaşanabilir:

  • saç derisi psöriazisi

  • seboreik dermatit

Ciddi saç derisi sorunları hakkındaki  uzman’ kılavuzumuz ile bu sorunlar hakkında onları fark etmek ve tedavi etmeyi de içeren daha fazla bilgi edinin.