İçeriğe geçAramaya geç

Kaşintili Saç Deri̇si̇

Kaşıntıdan kurtulmanıza yardımcı olacak ipucu ve püf noktaları içeren uzman kılavuzumuz yardımıyla kaşıntının nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgi edinin.

Kaşıntı, o rahatsız edici his ve kaşınmak için duyulan karşı konulamaz dürtü nedeniyle fark edilmesi kolay bir belirtidir.

Aynı zamanda ’çok da yaygındır, dünyadaki insanların –neredeyse %75'i, kaşıntılı saç derisinden şikayetçidir.

Bunun’ nedeni genellikle kepektir. Saç deriniz kepek nedeniyle irite oldukça, cilt iritandan kurtulmak için dış katmanını dökerken kaşıntı hissi oluşmaya başlayabilir.

BAŞINIZDAKİ KAŞINTILI KABARTILAR NEDİR? SORUN KEPEK Mİ?

Kepek sorununuz varsa, başınızda kaşıntı olması muhtemeldir; aslında bu durum, sıklıkla, taneciklerin belirmeye başlamasından önceki erken uyarı işaretidir.

Kepekle birlikte ortaya çıkan kaşınma, tahriş olmuş saç derisinin bir sonucudur ancak siz başınızı kaşıdıkça, saç derinize daha fazla hasar verme ve kabartıların belirmesine sebep olma olasılığı mevcuttur.

Ancak kabartılara sebep olabilecek diğer başka koşullar da mevcut olduğundan, kepeği, diğer semptomları da gözlemlerken ortadan kaldırmak en iyi yol olacaktır:

  • saç ve saç derinizdeki beyaz tanecikler

  • saç derisindeki kuru ve sıkı his

Başka bir sebepten dolayı olabileceğini düşünmeden önce, sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını görmek için, bir kepek önleyici şampuan da kullanabilirsiniz.

Kaşıntı - kepeğin ana sebebine yoğunlaşarak etkili olduğu kanıtlanmış olan yeni DERMA X PRO Nemlendirici Şampuan veya DERMA X PRO Yatıştırıcı Şampuanı deneyin.

Eğer birkaç haftalık düzenli kullanımdan sonra belirtilerinizde bir gelişme olmazsa, sebebin kepek olmadığı anlaşılmalıdır.

Eğer neden kepek değilse?

Saç derisinde kabartılara neden olabilecek, folikülit ve yağ yapıcı dermatitten, kurdeşen ve bitlere kadar pek çok durum bulunmaktadır.

Bu durumda, nedenin kepek olmadığından eminseniz, bir tanı koyulması ve belirtilerin kontrol altına alınması için doktorunuzu veya cilt uzmanınızı ziyaret etmeniz iyi bir fikir olabilir.

Kaşıntılı saç derisi hakkında daha çok makale

Bu nedenle, duşta bir serinlik hissi yaratacak olan nane özü içeren bir ürün arayın.

Aynı zamanda ürün’ün, kepeği giderdiği kanıtlanmış olan bir Kepeğe Karşı Etkili Şampuan olduğundan emin olun.

Böylece ’yalnızca kaşıntı hissini anında rahatlatmakla kalmayacak, aynı zamanda da sorunun köküne inerek kaşıntının geri gelmesini önleyebileceksiniz.kaşıntının geri gelmesini önleyebileceksiniz.

KAŞINTILI SAÇ DERİSİ - SORUN KEPEK Mİ?

Önce sorunun kepek olup olmadığını belirleyin – kepek, kaşıntının en yaygın nedenlerinden biridir.

Kepek belirtileri nasıl fark edilir

Alerjik reaksiyonlar

Bazı insanlar, belirli yemek veya ürünlerde yer alan, kaşıntı ve kızarıklık gibi tepkilere yol açabilecek boya gibi kimyasallara alerjik reaksiyongösterebilir.

İritasyonun yaygın bir diğer nedeni ise hassas saç derisidir. Anında Saç Derisi Rahatlatıcı Kepeğe Karşı Etkili Okaliptüslü Şampuan, saç derinizi rahatlatır ve kepeğin neden olduğu kaşıntıyı giderir. Bunlar, iritasyonu önlemek amacıyla saç derinize nazik olmak üzere tasarlanmıştır.

Alerjik bir reaksiyonunuz olduğunu düşünüyorsanız, neye alerjiniz olduğunu belirlemek üzere testler yapabilecek olan bir dermatolog ile görüşmeniz’en iyisidir.

Bit

Kaşıntının yaygın bir diğer nedeni ise bittir - bitler saç derinizi ısırdıkça iltihaplanma ve kaşıntı ortaya çıkar.

Bitlerin saç derinizde hareket ettiklerini hissedebilir veya sorunun bit olup olmadığını anlamak için gözle inceleme yaparak bitleri fark edebilirsiniz.

Diğer saç derisi sorunları

Kepeğin dışında, seboreik dermatit veya tinea capitis(saçkıran) gibi diğer saç derisi sorunları da kaşıntıya yol açabilir.

Yani kepek, alerji ve bit olasılıklarını elemişseniz, dermatoloğunuzu ziyaret ederek sorunu belirlemek ve tedavi etmek en iyisidir.

Kaşıntılı saç derisi hakkında daha fazla bilgi