İçeriğe geçAramaya geç

Hassas Saç Derisi Olanların Kaçınması Gereken 5 Unsur

Hassas bir saç derisinin pek çok nedeni olabilir fakat sorunun daha da kötüleşmesini önlemek için atabileceğiniz basit adımlar mevcuttur: İşte hassas saç derisi olanlarınkaçınması gereken beş unsur

1. Yanlış şampuanı seçmek

Hassas cilde sert gelebilecek ve saç derinizi kurutabilecek bir şampuan kullanmaktan kaçının. Head & Shoulders Hassas Bakım Şampuanı yalnızca hassas saç derisi olanlar için tasarlanmıştır. ’pH dengeli, boya içermeyen formülü ile kepekle mücadele etmesine karşınher gün kullanabileceğiniz kadar naziktir.

2. Saçınızı çok sık yıkamak

Hassas saç derisinden şikayetçiyseniz, saçınızı çok sık yıkamak saçın doğal neminin akıtılarak saç derinizin kurumasına ve sorunun daha kötüleşmesine yol açar.

Kepeğe karşı etkili bir şampuan kullanarak saçınızı her iki günde bir yıkamak, saç derinizi nemlive kepeği kontrol altında tutacaktır.

3. Fazla sıcak suyla duş almak

Saçınızı çok sıcak suyla yıkamak saç derinizi irite eder ve daha da hassaslaşmasına neden olur. Ilıkveya serin suyu tercih ederek saç derinizin kurumasını önleyin ve hassas saç derisinden kaçının.

4. Saçınızı fazla şekillendirmek

Mümkün olan en az şekillendirme ürününü kullanın. Jöle ve kremler, saç köklerinizde birikerek hassas saç derisinin irite olmasına ve kurumasına yol açabilir. Saçınızı düzenli olarak ısıyla şekillendirmek dekuru saç derisine neden olabilir.

Saçınızı çok sert fırçalamak da saç derinizi irite edebilir. Geniş dişli bir tarak kullanmaya çalışın ve tarağı saçınızda çok sert bir biçimde sürüklemeyin.

5. Sık sık saç kurutma makinesi kullanmak

Hassas bir saç deriniz varsa ve her yıkamadan sonra saç kurutma makinesi kullanıyorsanız, saçınızın bazen doğal olarak kurumasını sağlayın.Sıcaklık, saçı kurutarak kırılmasına neden olmanın yanı sıra saç derinizi de ciddi ölçüde kurutarak sorunları kötüleştirebilir.

Saç derisi konusunda daha fazla ipucu ve tavsiye