İçeriğe geçAramaya geç

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Taahhütlerimiz, etkili kepek önleyici ve saç derisi bakım çözümlerini herkesin erişebileceği hale getirmenin ötesine geçmektedir. Dünya üzerindeki kepek etkisini azaltmaya ve başkalarına da aynısını yapmaları için ilham vermeye kararlıyız. Çünkü birlikte daha güçlüyüz ve her birimiz çevremizi korumaktan sorumluyuz.

Biçok insan bir araya toplanmış duruyor

GEZEGENDE İZ BIRAKMAMAK

1961'den beri Head & Shoulders kepeklerinizin %100'ünü ortadan kaldırma sözü veriyor. Bu yol gösterici ilke, dünya misyonumuza ilham veriyor: geride hiçbir iz bırakmamak.

Dünyanın 1 numaralı şampuan markası olarak, tüketicilerimiz için sürdürülebilir yaşam tarzları sağlamak için harekete geçmenin sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.

Misyonumuza ulaşmak ve gezegenimizin karşı karşıya olduğu kritik sorunların çözülmesine yardımcı olmak için yeni çözümler hayal etmek ve gerçekleştirmek için uzmanlar ve öncülerle birlikte çalışıyoruz.

Üretim yöntemlerimizi, ambalaj malzemelerimizi, atık yönetimimizi geliştirmek ve çöp sahaları veya okyanuslarda hiçbir plastik atığa neden olmamak üzere yenilik yapmak için tüm çabamızla çalışıyoruz.

Geriye sağlıklı bir saç derisi ve sağlıklı bir gezegenden başka bir şey bırakmadığımız sürece görevimiz tamamlanmış olmayacak.

2030 HEDEFLERİMİZ

head & shoulders klasik bakım kutusu

Ambalajlarımızın %100'ü geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir olacaktır.

Daha fazla bilgi edin
Paketlenmiş head & shoulders kutuları

Sürdürülebilir Üretim ve Atık Azaltma

Daha fazla bilgi edin
Geri dönüşüm kutusunda çocuk eli

Eylemlerimizle sorumlu tüketimi mümkün kılacak ve ilham vereceğiz

Daha fazla bilgi edin

2030 YILINDA TÜM AMBALAJLARIMIZ GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR VEYA YENİDEN KULLANILABİLİR OLACAK

Ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmek için yeni teknolojiler kullandığımız gibi, ambalajlarımızı geliştirmek için de yeni teknikler kullanmaya kararlıyız.

HDPE kutumuz geri dönüştürülebilirdir ve tüm ürünlerimizin tamamen geri dönüştürülebilir olduğundan emin olmak için çok çalışıyoruz.

Bizim için iyileştirme, 2030 yılına kadar kutularımızın ve kaplarımızın %100'ünün geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir olması anlamına gelmektedir.

Üretimimizin çevreye etkisini azaltacağız

Mavi arkaplan şampuan head and shoulders kutu

Geri dönüşüm ve ileri dönüşüm nedir

Her mahallede geri dönüşüm için kesin kurallar farklı olsa da, çöpünüzü mümkün olduğunca geri dönüştürdüğünüzden emin olmak için yapabileceğiniz çok şey vardır.

Birçok insan geridönüşüm tşörtü giyiyor

Atık ve plastik kullanımını azaltmak

Tek başınıza yılda 15.000 litreye kadar su tasarrufu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Her şey duş alma şeklinizle başlıyor!

İnsanlar bir yere toplanmış duruyor

Plaj plastik kirliliğine son verelim

Avrupa'daki tüm kutularımız halihazırda tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastiğin %25'inden yapılmaktadır ancak bununla kalmayacağız. 2030 yılına kadar, ambalajlarımızda işlenmemiş plastik kullanımını azaltmaya yardımcı olmak için kutularımıza geri dönüştürülmüş plastiklerin %50'sini dahil etmeye çalışacağız.

Dünyanın ilk geri dönüştürülebilir şampuan kutusu

Plaj plastiğinden yapılmış dünyanın ilk geri dönüştürülebilir şampuan kutusunu yaptık - ve bu daha başlangıç.

Head & Shoulders, plaj plastiklerinden yapılmış dünyanın ilk geri dönüştürülebilir şampuan şişesini yaptı. Bunu yaparken Avrupa çapında 200'den fazla plajı plastik atıklardan temizledik ve 1000'den fazla gönüllü ve 100 STK ile çalıştık.

head & shoulders siyah kutu ve geri dönüşüm anlatan kutu

GEZEGENDE İZ BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA KATILIN

Çevreye özen göstermek, ambalajlarımızın başından sonuna yaşam yolculuğunu iyileştirmek için yapılan bilinçli bir çabadan daha fazlasıdır - etrafınızdaki her şeyi düşünmektir.

Bu nedenle üretim sürecimizde çöp sahasına sıfır atık gönderiyor ve sera gazı emisyonlarını %20 oranında azaltıyoruz.

ÜRETİMİN ETKİSİNİN AZALTILMASI

Üretim sürecimizin çevreye etkisini nasıl azalttığımızı öğrenin ve şimdiye kadar kaydettiğimiz ilerlemeyi görün. Head & Shoulders'da atık ve kullanılan suyu azaltmak için neler yaptığımızı keşfedin

Aşağıdakiler dahil çevreyi etkileyen üretim sürecimizin tüm yönlerini ele almak için çok çalışıyoruz:

  • enerji tüketimi - ışıkları açmaktan makinelerin çalışmasına kadar her şey enerji kullanır

  • su kullanımı - şampuanda önemli bir bileşen olmasının yanı sıra soğutmada ve üretim aşamalarında kullanılır

  • CO2 emisyonları – ham maddelerin taşınmasından ürünün yapımına kadar her şey emisyonlara neden olabilir

  • üretim atığı – tüm üretim süreçleri atık üretir. Bunu azaltmak ve geri dönüşüm yoluyla atık için olumlu bir kullanım yolu bulduğumuzdan emin olmak istiyoruz.

Daha fazlasını keşfethead & shoulders klasik bakım yandan çekim