İçeriğe geçAramaya geç

HEAD & SHOULDERS SAHİLLERİ TEMİZLİYOR VE SAHİLDEN TOPLANARAK GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ PLASTİKTEN ŞAMPUAN ŞİŞESİ ÜRETİYOR.

Head & Shoulders, geri dönüşüm iş ortakları Suez ve Terracycle ile yaptığı ortaklık kapsamında 100’den fazla yerel STK ve 1000 gönüllü çalışarak Avrupa’daki sahilleri temizliyor ve plastik atıkları geri dönüştürüyor. Okyanusta ve sahillerimizde plastik atık bırakmamak için yaptığımız değişiklikler ve nasıl yardımcı olabileceğiniz hakkında bilgi alın.

SAHİLLERDEKİ PLASTİK ATIKLAR - SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA

Sahil, göl ve nehirlere bırakılan plastik atıklara son vermek istiyor ve sürdürülebilir kalkınma taahhüdünde bulunuyoruz. Amacımız en değersiz atıkları değerli şeylere dönüştürmek; bunun için dünyada sahilden toplanan plastiklerden yapılan ilk geri dönüştürülebilir şampuan şişesini geliştirdik.

Sahilden toplanan plastikleri geri dönüştürme projemiz hakkında daha fazlasını öğrenmek için, şu adreste yer alan videomuzu izleyebilirsiniz:

Projemize sahillerden toplanan plastiklerden üretilen ve şu anda Fransa’da piyasaya sürülmüş olan 170.000 şişenin üretimiyle başlıyoruz. Bu sayıyı dünya çapında milyonlarca şişeye çıkarmayı umuyoruz.

Geri dönüşüm iş ortaklarımızla çalışarak, sahillerdeki plastik atıkları market raflarına taşımamızı sağlayan yenilikçi bir süreç geliştirdik. Bu sürecin nasıl işlediğini izleyin:

Çevresel etkimizi azaltmak istiyoruz. Plastiklerin yeri sahiller, okyanuslar veya su yolları değildir. Sürece dahil olarak çevremiz için bir fark yaratmaya yardımcı olmak isterseniz, bölgenizdeki sahil, nehir ve göl temizleme gruplarını veya STK’ları aratabilirsiniz.

SAHİLLERDEKİ PLASTİĞİ NASIL AZALTABİLİRİZ?

Araştırmalar önemli miktarda plastiğin dünyadaki okyanuslara karıştığını göstermektedir. Plastik ambalajlar sahillerimizi ve okyanuslarımızı kirleten atıkların bir parçası olduğundan, dünyadaki su yollarına plastik akışını durdurmaya yardımcı olmak istiyoruz.

Sahilden toplanan plastikleri (sahil plastiği) kullanarak dünyada plastikten üretilen ilk geri dönüştürülebilir şampuan şişesini geliştirmek üzere inovasyon yaparak bu yolculuğa çıktık. Deniz ortamından gelen plastiklerin yeniden kullanılması bozunma nedeniyle çok zor olsa da, iş ortaklarımız Terracycle ve Suez ile çalışarak bu plastiğin %25’ini şişeye dahil etmek için teknik açıdan devrim niteliğinde bir yol bulduk.

Okyanusta veya nihayetinde sahile ulaşacak plastik bırakmamayı taahhüt ediyoruz. Okyanuslardaki plastik kirliliği sorununa çözüm getirmek üzere en parlak ve zeki gençlerle çalışmak için Dünya Okyanus Günü Gençlik Danışma Konseyi ile işbirliği yapıyoruz.

Kendi içimizde harekete geçerek her gün yenilik yapmaya, destek ve ortaklıklar vasıtasıyla başkalarına ilham vermeye ve tüketicilerimizi okyanusları ve sahilleri korumaya ve muhafaza etmeye nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda eğitmeye devam edeceğiz.

2030 HEDEFİMİZ

Eylemlerimizle sorumlu tüketimi teşvik edecek ve bu konuda ilham vereceğiz. Hiçbir P&G ambalajının okyanusa karışmaması için çözümler bulacağız.

Sahillerdeki plastik kirliliğini azaltma çabalarına dahil olmak isterseniz, Dünya Okyanus Günü’ndeki iş ortaklarımız ve Gençlik Danışma Konseyi size yardımcı olabilecek bir dizi harika kaynağa sahiptir.  Kıyı ve İç kesimlerde Temizlik Rehberi kendi bölgenizde nasıl sahil temizliği organize edebileceğinizle ilgili bilgi veriyor.