İçeriğe geçAramaya geç

Kuru saç derisine ne neden olur ve tedavisi nedir?

Kaşıntılı saç derisinin, kepek de dahil pek çok nedeni olabilir.

Kepek saç derisinin dış katmanındaki cilt hücrelerine zarar verdiğinden, aynı zamanda saç derisinin besleyen cildin doğal nem savunmasına da zarar verir. Bunun sonucu olarak, kepek sorunu yaşayanların çoğu gergin, kuru bir saç derisinden şikayet ederler - saç derisinin gerekli nemden yoksun olduğunun temel göstergesi.

Kuru bir saç derisinin tedavisi için gereken ilk aşama, sorunun temeline inmektir - yani kepek. Kepek taneciklerini gidererek cildinizin doğal nem dengesini geri kazanmasına yardımcı olacak bir  kepek şampuanı  kullanın.

KURU SAÇ DERİSİ ŞAMPUANI

Doğru kuru saç derisi şampuanını seçmek, kuru, kepekli bir saç derisinden kurtulmanın anahtarıdır – işte en iyi tedaviyi seçmeden önce bilmeniz gerekenler. 


Kuru saç derisi için en iyi şampuan kepekle de savaşır 

Vücudunuzun diğer bölgelerindeki kuru cildi nasıl nemlendirici ile tedavi ediyorsanız, kuruluğu tedavi etmek için saç derinize de aynı dikkati vermeniz gerekir. İlk olarak,hasarın temel nedenini ele almanız gerekir - bu genellikle kepektir. Kepek kafa derinizin doğal nem savunmasına zarar verdiğinden, nem kaybetmeye başlamalarına neden olduğu için kuru saç derisinin yaygın bir nedenidir. 

Kuru saç derisinin nedenleri hakkında daha fazla bilgi

Kepekten kurtulmak döngüyü durdurabilir ve kuru, kepekli saç derisine neden olan şeyleri tedavi edebilir. 

Çift yağ formülü ile kuru ve kepekli saç derisi şampuanı: mükemmel çözüm

Kuru saç derisi ile ilgili sorunlar kesinlikle karmaşıktır. Bu sadece uygun nemlendirme sağlamakla ilgili değil. Ayrıca tekrarlayan kepek için bir çare bulmanız ve kepekli bir saç derisine karşı kendinize uzun süreli korumanız gerekir. Çözüm mü?

ALOE, E VİTAMİNİ VE HYALURONİK ASİT İÇEREN YENİ DERMA X PRO FORMÜLÜ

Kuruluğu, kaşıntıyı ve pullanmayı önlemeye yardımcı olmak için DERMA Xᴾᴿᴼ Yatıştırıcı Bakım formülümüzle kaşıntılı kafa derinizi rahatlatın. Kaktüs özü, aktif aloe ve E vitamini ile aşılanmıştır.

Kuruluğu ve kepeği önlemeye yardımcı olmak için saç derinizi DERMA Xᴾᴿᴼ Nemlendirici Bakım formülümüzle nemlendirin. Saçınızı ve saç derinizi nemlendirmek için hindistan cevizi sütü, aktif aloe ve E vitamini ile aşılanmıştır.

Nemi tutmaya ve kepeği önlemeye yardımcı olan DERMA Xᴾᴿᴼ Onarıcı Bakım formülümüzle saç derinizi yenileyin. Saç derinizin doğal dengesini sağlamak için argan yağı, avokado yağı, aktif aloe ve E vitamini ile aşılanmıştır.

Derma Xᴾᴿᴼ ile saç derinizi onarın!

Kuru saç derisi hakkında daha fazla bilgi

Mükemmel kepeğe karşı etkili şampuanı bulun