İçeriğe geçAramaya geç

Kuru ve kaşıntılı saç derisinden mi şikayetçisin?

Sana yardım edebiliriz! Kaşıntılı ve kuru saç derisi çok rahatsız edici olabilir, ama endişelenme, iyi haber şu ki, şu anda piyasada bir sürü kuru saç derisi tedavisi var ve bunlar eskiden hatırladığın eski kepek şampuanı şişelerinden çok daha havalı görünüyorlar. Ama önce, altta yatan sorunlara neyin neden olduğunu anlamaya çalışalım.

Kuru saç derisi nedir ve neden oluşur?

Kendine hiç “saç derim neden bu kadar kuru?” diye sordun mu? Garip gelebilir, ancak saç derin aslında çok sayıda mikroskobik kiracıya ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri Malassezia adı verilen ve bazı insanlar için özellikle sorunlu olabilen bir mantardır.

Saç derimiz, kuru cildi yağlamaya yardımcı olan ve saçlarımızın fazla kurumasını veya kırılmasını önleyen bir yağ olan sebum üretir. Malassezia, kafa derisi yağlarını oleik asit gibi zararlı ürünlere parçalayarak cilde zarar verebilir. Bu, cildi tahriş eder ve o bildiğimiz pullanma ve kuruluk hissini tetikler. Bu olduğunda, basit bir nemlendirici şampuan yeterli değildir. Aslında, yalnızca yeni Head & Shoulders DERMA XPRO gibi klinik olarak kanıtlanmış aktif içerikli bir kepek önleyici şampuan, rahatsızlığınızın gerçek nedenini hedefleyebilir ve seni bu sorundan temelli olarak kurtarabilir. Tek yapman gereken sepete ekle'ye tıklamak. Bize güvenin: Kaşıntılı saç derin (ve kepek kaplı giysilerin) size daha sonra teşekkür edecek.

Kesilmiş aloe dilimlerinin yanında kıvrık yüzeylerde duran Soothing Comfort Collection ürünleri

Kuru Saç Derisi Tedavisi

...veya 3 Kolay Adımda Saç Derinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Senin için Aloe Vera ve E vitamini ile zenginleştirilmiş ve klinik olarak kanıtlanmış bir aktif bileşenle güçlendirilen, cildi sadece nemlendirmekle kalmayıp yenileyen, cilt bakımından ilham alan üç aşamalı basit bir ritüel yarattık! Uzman Saç Derisi Bakım Serisi, Derma X PRO.

Yeni Head & Shoulders DERMA X PRO ile kuru saç derisinden nasıl kurtulacağını öğren.

#1: Kuru Saç Derisi Şampuanı: DERMA X PRO Şampuanımızla Nazik Temizleme

H&S (Kepeğe karşı etkili şampuan) markasının Derma X Pro, uzman saç derisi bakımı şampuanı. Mavi şişe üzerindeki lacivert şeritte "nemlendirici" yazıyor.

Sağlıklı saç derisine giden ilk adım, uygun temizliktir. Neden peki? Saç derisinin düzgün temizlenmemesi, kepek ve kaşıntıyı daha da kötüleştirebilen tıkanmış gözenekler gibi sorunlara yol açabilir. DERMA X PRO şampuanımızı kullanarak saç derini nazikçe yıka ve ölü deri hücre birikimini ortadan kaldır. Bu aşama saç derini sonraki adıma hazırlar. Tüm Head&Shoulders şampuanları, saç derini kuruluk, kaşıntı* ve kepekten** korumaya yardımcı olan klinik olarak kanıtlanmış bir aktif bileşenle güçlendirilmiştir.

#2: Saç ve Saç Derisi Kremi: DERMA X PRO Saç ve Saç Derisi Bakım Kremi ile Saç ve Saç Derini Besle

Kaşintili saç derisi bakım rutininizdeki bir sonraki adım: hem saç hem de saç derisi için saç kremi. Kepek önleyici olmayan bir saç kremi kullanmak aslında kuruluk ve kepeklere karşı korumayı azaltabilir. Bu nedenle saç derisi bakım uzmanlarımız DERMA XPRO saç ve saç derisi bakım ürünlerini geliştirmiştir.

DERMA X PRO Saç ve Saç Derisi Bakım Kremini kökten uca saçına uygula ve besleyici formülün saç derisine nüfuz etmesi için 1-2 dakika beklet.

H&S markasının Derma X Pro, saç ve saç derisi bakım kremi. Mavi şişe üzerindeki lacivert şeritte "nemlendirici" yazıyor.

#3: Saç Derisi Balsamı: DERMA X PRO Saç Derisi Balsamları ile Kuruluk ve Kepeğe Karşı Ekstra Koruma

H&S markasının Derma X Pro durulanan saç derisi balsamı. Mavi şişe üzerindeki mavi şeritte "nem kalkanı, hyaluronik asit ile" yazıyor.

Şimdi saçını yıkadın işte! Saç derine biraz daha canlılık kazandırmak ve Malassezia'nın neden olduğu kuruluğu tersine çevirmek istiyorsan, rutinine DERMA X PRO Saç Derisi Balsamı eklemeyi dene. Serideki her saç derisi balsamı özel cilt bakım bileşenleriyle zenginleştirilmiştir: En kuru saç derisini bile yenilemek, yatıştırmak ve nemlendirmek için E Vitamini, Aloe, Hyalüronik Asit içeren yeni balsamlarımız saç derinin en kuru noktalarını bile hedefleyebilir. Bu harika kuru saç derisi bakımını temiz saça uygula, saç derinde 3 dakika beklet ve ardından durula. Bu balsamlar 72 saate kadar saç derinin nemini korumasına yardımcı olacaktır!

Kuru Saç Derine Bakım Yapmak için En İyi İpucu: İyi Bir Saç Derisi Masajıyla Kendini Şımart

Saç derisi masajları inanılmaz bir kuru saç derisi tedavisidir: saç uzamasını uyarmayı sağlayan kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olurlar. Mükemmel saç derisi masajı için ipuçlarını keşfet ve duşunu kişisel spa'na dönüştür. Tek ihtiyacın olan DERMA X PRO saç derisi balsamımız ve parmakların.

  • Alın - Parmak uçlarını alnına koy ve alnının üstünden saç derisine doğru masaj yap.

  • Kafanızın iki yanı - Şakaklarından kulaklarının arkasına kadar parmak uçlarınla saç derisinin tepesine doğru masaj yap.

  • Başın arkası - Parmak uçlarını ensenin üstüne koy ve yukarı doğru masaj yap.

  • Şakaklarından başlayarak başını avuçlarının içinde tut ve ellerini her bir kulağın tepesinden başın arkasına doğru it ve tekrarla.

Şakaklarından başlayarak başını avuçlarının içinde tut ve ellerini her bir kulağın tepesinden başın arkasına doğru it ve tekrarla.