İçeriğe geçAramaya geç

Aşırı Kepekten Nasıl Kurtulunur

Ciddi kepeğin tedavisi, ’hafif döküntülerin tedavisinden daha zor değildir –- doğru şampuanı seçmeniz ve doğru rutini uygulamanız durumunda taneciklere elveda diyebilirsiniz.

Kepek sorununuz ciddiyse,  kepeğe karşı etkili bir şampuan  sorunla yine de başa çıkabilmelidir.

Bunun nedeni de’ taneciklerin miktarı ne olursa olsun, sorunun kaynağının aynı olmasıdır – doğal olarak oluşan Malassezia globosa mikrobu.

Kepeğin nedenleri hakkında daha fazla bilgi

Kepeklenme sorununuz gerçekten ciddiyse işte size faydalı bir kaç ipucu:

 • saçınızı sık sık yıkayın

  – normalden daha fazla saç derisi yağı üretmenizden dolayı kepeklenmeniz fazlaysa, saç ve saç derinizi mümkün olduğunca temiz tutmakiyi bir fikirdir

 • Kepeğe Karşı Etkili Şampuanınızı düzenli olarak kullanın

  – Kepeğe Karşı Etkili Şampuan onu düzenli olarak kullanmanız durumunda etki gösterir. Aksi takdirde kepeğin geri gelmesi olasıdır.

 • kepeğe karşı etkili bir saç bakım kremi kullanın

  – kozmetik saç bakım kremleri, Kepeğe Karşı Etkili Şampuanınızdaki etken maddeleri yıkayıp arındırabilir, bu nedenle saç bakım kreminizin de şampuanınız ileuyumlu olmasına dikkat edin.  

  Kepeğe karşı etkili saç bakım kremlerimizi görün

Ayrıca kepek kuru kafa derisinden kaynaklanabilir. Aktif Aloe ve E Vitamini ile zenginleştirilmiş ve klinik olarak kanıtlanmış kepek önleyici bir bileşen olan Piroctone Olamine ile güçlendirilmiş YENİ Derma Xᴾᴿᴼ Koleksiyonumuzu keşfedin. Formüllerimiz, doğal cilt bariyerinizi güçlendirmeye ve nem tutmayı iyileştirmeye yardımcı olur.

Seboreik dermatit hakkında daha fazlası

Kepekten kurtulmak hakkında daha fazla ipucu keşfedin.

(1) %2 Ketokonazol içeren, reçeteyle satılan kepek şampuanına kıyasla