İçeriğe geçAramaya geç

Hepimiz değerli zamanımızı ve bakımımızı yüzümüze ve cildimize harcamayı severiz. Ayak parmaklarımızın ucundan alnımızın tepesine kadar cilt bakım rutinlerimiz vardır. Peki neden cildimizin bir parçası olan saç derimiz gözden kaçırılıyor? Ne de olsa kafamızdaki deri, saç köklerimizin temel taşıdır ve eğer uzlaşırsa, saç büyümesi, kuruluk ve kaşıntı ile ilgili problemler yaşamanız çok daha olasıdır.

Bu hiçbirimizin istemediği bir şey!

Güzel saçlar, saç derini en iyi durumda tutmak ve kuruluğu gidermek anlamına gelir. Aşırı kuru, tahriş olmuş veya kepekli saç derisine yardımcı olmanın en iyi yollarından biri onu şımartmaktır.

Uzun dalgalı saçlı bir kadın başını taştan yarı duvara yaslıyor - saçlar duvar boyunca serbestçe sarkıyor

Kuru ve kepekli saç derisi nedir?

Kepekli bir saç derin varsa, sadece kuru değil, hasarlıdır. Saç derinin cildi tehlikeye girer ve sonuç olarak ihtiyaç duyduğu nemi koruyamaz. Bu aşırı kuruluk, kaşıntı ve kepeğe neden olabilir. Yani cevap basit görünüyor, nemlendirmek değil mi? Piyasada bir sürü nemlendirici şampuan bulacaksın. Hepsini denemiş gibi görünebilirsin ve hiçbir şey işe yaramıyor, ama gerçekte hidrasyon yani nemlendirme cevabın sadece bir parçası. Kuru bir saç derisi zarar gördüğünde tek başına nemlendirmek yeterli değildir.

Kaşıntılı saç derisi nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Kuru Saç Derisinin Temel Nedeni: Malassezia

Herhangi bir sorundan kurtulmak istiyorsan, sorununun temel nedenini bulman ve onu hedeflemen gerekir. Kuru saç derisi tedavisi söz konusu olduğunda da durum farklı değildir. Günlük nemlendirici şampuanlar ve saç kremleri rahatlama sağlayamaz çünkü herkesin saç derisinde doğal olarak oluşan ve kepek ve kuruluğa neden olan Malassezia mantarını hedef alamazlar.

Saç deriniz sağlıklı olduğunda, hücreler bir tuğla duvar gibi sıkıca paketlenir. Temel nemin kaçmasını önlemek için bir bariyer görevi görür. Malassezia bu korumanın baş düşmanıdır, cildin doğal nem bariyerine zarar vererek temel nemin dışarı çıkmasına izin veren “sızıntılara” neden olur. Aslında, kepekten muzdarip olduğunuzda hücre yenilenmesi hızlanır ve kafa derisinin cilt bariyeri artık nemi etkili bir şekilde tutamaz.

Kuru kafa derisi nedenlerini özetleyelim - nasıl olur?

  1. Kuru kafa derisi, cildin yüzeyinde bir tetikleyici ile başlar.

  2. Cildimiz sorunu çözmek için hücre yenilenmesini hızlandırır.

    Bu, cilt hücresi birikmesine ve dökülmeye neden olur.

  3. Cilt hücreleri çok hızlı yenilenir (4 kata kadar daha hızlı), yapıları zayıflar ve temel nem kaçar, bu da can sıkıcı kaşıntı, kuruluk ve kepeğe neden olur.

Kuru saç derisinin diğer nedenleri

Sıcaklık değişiklikleri veya saç şekillendirme uygulamaları gibi başka dış faktörler de rol oynayabilir. Örneğin kışın, başımız soğuk hava koşullarına maruz kaldıkça sıcaklıktaki değişiklikler, daha sonra sıcak, ısıtılmış odalar saç derisinin kurumasına neden olabilir. Yanlış saç bakımı, çok sık yıkama, saç kurutma makineleri, şekillendirici ürünler, kötü seçilmiş kepek önleyici şampuan veya boyama gibi agresif saç rutinleri de zarar verebilir.

Isı hasarı ve kepek hakkında daha fazlasını keşfet ve saçını nasıl düzgün bir şekilde yıkayacağını öğren.

Kuru saç derisinden nasıl kurtulursun? Nem yeterli değil!

Bu nedenle Head & Shoulders'daki uzmanlarımız, sana sadece nemlendirmeden daha fazlasını sağlamak için, klinik olarak kanıtlanmış kepek önleyici bir bileşenle desteklenen, cilt bakımından ilham alan, dermatolojik olarak test edilmiş, üç aşamalı Uzman Saç Derisi Bakım Serisi DERMA XPRO’yu geliştirdi.

Saç Derisindeki Kuruluk, Aktif Bileşenlerle Yapılan Tedavilerle Giderilmelidir!

Kuru, kepekli ve kaşıntılı saç derisinden kurtulmanın harika bir yolu, şampuan, saç ve saç derisi kremi ve durulanan saç derisi balsamı içeren DERMA XPRO serimizi kullanmaktır. Sıradan nemlendirici ürünlerden farklı olarak ürün yelpazemiz, kalıcı nem için kuruluk ve kepeklerin temel nedenini hedef alan aktif bir bileşen ekler.

Koleksiyondaki tüm ürünler, klinik olarak kanıtlanmış bir aktif bileşen tarafından desteklenmektedir: Piroctone Olamine ve E vitamini ve aktif aloe vera ile zenginleştirilmiştir.

Bir dilim kesilmiş aloe ve bir parça hindistan cevizinin yanında, çatlak yüzeylerde duran Quenching Hydration Collection ürünleriImage
Kesilmiş aloe ve yarım avokado diliminin yanında, çatlak yüzeylerde duran Repairing Care Collection ürünleriKesilmiş aloe dilimlerinin yanında kıvrık yüzeylerde duran Soothing Comfort Collection ürünleri

Her Saç Derisi Farklıdır: İhtiyaçlarınıza Uygun En İyi Saç Derisi Bakım Rutinini Seçin

Head & Shoulders'da, konu kepekli saç derisi tedavisi olduğunda herkese uyan tek bir çözüm olmadığını biliyoruz. Kuru saç derinize tam da istediği doğru nem seviyesini vermek için 4 koleksiyon tasarladık.

Nemlendirici Serisi – Kuru saç derisi için. Kuruluğa karşı koruma sağlamak için tasarlanmış bu harika seri ile saç derinizi yeniden nemlendir.

Bu serideki şampuan ve saç kremleri E vitamini, Aktif Aloe ve Hindistan Cevizi sütü içerir ve saç derisi balsamı cilt bakımında nemlendirme için bir numaralı bileşen olan hyalüronik asit vardır.

Onarıcı Serisi – Kuru ve çok kuru saç derisi için. Kuruluğu ve kepekleri önlemek için en kuru ve en nemsiz saç derisini bile yenile.

Argan yağı, avokado yağı, E vitamini ve Aktif Aloe içeren bu seri, çok fazla beslenmeye ihtiyaç duyan aşırı kuru saç derisi için yapılmıştır; saç derisi balsamı, cildinin bariyer güçlendirme özellikleriyle bilinen en iyi cilt bakım bileşeni olan E vitamini içerir.

Yatıştırıcı Serisi – Kuru, kaşıntılı saç derisi için. Saç derindeki kaşıntıyı yatıştırır ve kuruluk ile savaşır.

Kaktüs özü, E vitamini ve Aktif Aloe içeren bu seri, saç derini yatıştırır ve sakinleştirir. Serinin saç derisi balsamı, iyi bilinen bir nemlendirici bileşen olan sakinleştirici aloe e zenginleştirilmiştir.

DERMA XPRO saç derisi balsamları ile saç derine biraz daha sevgi kat

kafa derisi balsamı şişesi

Saç derine biraz daha canlılık kazandırmak ve kuruluğu tersine çevirmek istiyorsan, DERMA XPRO saç derisi balsamı, konu kaşıntılı, kuru ve kepekli bir saç derisinin bakımı olduğunda oyunun kurallarını değiştirir. Formül, saç derisinin cildini yenilemeye yardımcı olur, böylece sıkı, kuru, kaşıntılı, kepekli saç derisine veda edebilirsin!

Saç derine 72 saate kadar süren nem sağlamak için bu balsamları saç bakım rutinine ekle.

Temel bileşenlerimiz şunları içerir:

●       Aloe Vera, cildi nemlendirmek için

●       Nem bağlama özelliğine sahip Hyaluronik Asit

●       Cildi güçlendirme özelliği ile bilinen E Vitamini