İçeriğe geçAramaya geç

Saç Bakım İpuçları ve Tavsiyeleri

Saçınızı yıkamaktan yağlı saçları kontrol altına almaya dek her konuda, yararlı makaleler yardımıyla dünya’nın bir numaralı şampuanında#n ipucu ve tavsiyeler alın.*

İster saçınızı ’ne kadar sık yıkamanız gerektiği, ısıdan zarar görmüş saçların bakımı isterse siyah saç bakımı olsun her konuda size yardım edebiliriz.

Şampuan geliştirmek ve çok çeşitli sorunlarla mücadele etmek üzere 50 yıldan fazla zaman harcamış olan uzmanlarımızınen son tavsiyelerine göz atın.

Saçınızı yıkama ve şekillendirme
Hepimiz saçımızı yıkarız – fakat saç yıkamanın en iyi yolunun ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? İnsanların önerdiği çeşitli yollar mevcuttur, fakat her unsur sizin kendiihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Örneğin ısıdan zarar görmüş saçların bakımı için, saçınıza tekrar hayat vermek üzere tasarlanmış bir saç bakım programına’ ihtiyacınız vardır.

Veya ’düzenli olarak spor yapıyorsanız’, saçınızı ve saç derinizi her gün ferah ve temiz tutacak farklı bir rutin gereklidir.

Saç yıkama ve şekillendirme ipuçlarımıza göz atın.

Ağırlaşmış veya yağlı saçlar ile başa çıkma
Yağlı saçlar kesinlikle normaldir – hepimiz doğal saç yağları üretiriz. Fakat o yağlar biriktiğinde saçınız yağlı görünebilirve potansiyel olarak saç derisi iritasyonu ortaya çıkabilir.

Ancak neyse ki doğru şampuan türünü seçmekten saç bakım programınızda bir kaç basit değişikliğe dek bu sorunuhalletmenin pek çok yolu vardır.

Ağırlaşmış veya yağlı saçlar için olan ipuçlarımıza göz atın.

Kabarık/siyah saç ipuçları
Her saç tipinin diğerlerinden farklı olması ve farklı bir bakım türü ve ilgi istemesi nedeniyle etnik köken, saçınızın bakımı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Saçınız kabarıksa, ’Kafkas ırkına mahsus saçlar için tasarlanan tipik rutin veya ürünlerin’ işe yaramadığını bilirsiniz.

Saç türlerini neyin farklı kıldığını öğrenin ve doğal saçlarınızın keyfini, saçınızın harika görünmesini sağlayan doğru nem oranını almasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış rutin ve ürünler ile çıkarmayı öğrenin.

* Temmuz 2012 - Haziran 2013 tarihlerini kapsayan Nielsen satış bilgilerini temel alan P&G Hesaplaması.