İçeriğe geçAramaya geç

Tarihçemiz

Her güzel hikâye gibi bizim hikayemizde de bir kahraman ve bir kötü adam var. Kötü adama (kepek) aşina olsan da hikayemizin kahramanıyla tanışma zamanı geldi.

Head & Shoulders’ın Evrimi

Orijinal krem ​​formülümüzden dünyanın bir numaralı kepek önleyici şampuanına kadar.

Head & Shoulders'ın Evrimi
Erkek camdan bakıyor

1948

Dr Parran, Procter & Gamble'a katıldı.

Gözlüklü erkek arkası dönük

1961

10 yıllık klinik denemelerin ardından Head & Shoulders doğdu.

Head & Shoulders yıllara göre şampuan kutuları

1975

Formülümüzü şampuana dönüştürüyoruz.

Sadece kepekle savaştığı klinik olarak kanıtlanmış bir şampuan değil, aynı zamanda güzel kokuyor!

Beyin resmine benzeyen bir illüstrasyon

2002

Kepeğe neden olan mantar olan Malassezia globosa'nın genetik kodunu kırıyoruz.

Şu anda

Dünya çapında 500'den fazla uzmanla, şampuanlarımızı ve saç kremlerimizi olabilecek en iyi hale getirmek için her zamankinden daha kararlıyız.

Tennessee Üniversitesi'nden kimya mühendisi ve bakteriyolog olan John Parran Jr, 1949'da Procter & Gamble'a katıldı. Görevi basitti - dünyayı kepekten kurtarmak.

Kömür katranı ve yumurta yağı gibi kepeği gidermeye yönelik çözümler o zamanlar güzel değildi ve işe yarasalar bile saçına zarar verirdi.

Dr Parran, saçına zarar vermeyen ve kullanımı çok daha keyifli olan kepek sorununa etkili bir çözüm yaratmak istedi.

Şampuan kutusu masaya yatık diğeri dik ve deney tüpleri var

İcat Zamanı

1961'de, on yıllık klinik denemelerden sonra, Dr Parran ve bilim adamlarından oluşan ekibi, kepek gidermede başarılı olduğu kanıtlanan güçlü bir bileşiği seçtiler.

Head & Shoulders kod adlı ürünleri nihayet piyasada test edilmeye hazırdı. O kadar başarılı oldu ki, ertesi yıl Amerika'da piyasaya sürüldü.

Ürün çıktığında krem ​​formülüydü - ama biz onu daha kolay ve daha keyifli hale getirebileceğimizi biliyorduk. Böylece laboratuvara geri döndük ve ürünü yeniden formüle etmek için yıllarımızı harcadık.

1975 yılına gelindiğinde, kepekleri hoş bir kokuyla yok ettiği klinik olarak kanıtlanmış bir şampuan üretmiştik. Aslında, kullanımı o kadar etkili ve keyifliydi ki, kısa sürede dünyanın bir numaralı şampuanı oldu ve bugün de öyle.

Bilimsel araştırmalar, dünyayı kepekten kurtarma çalışmalarımızın her zaman önemli bir parçası olmuştur, ancak yeni teknolojiler, Dr Parran'ın hayal edebileceğinden daha ileri gitmemizi sağladı.

2002 yılında, kepeğe neden olan mantar olan Malassezia globosa'nın genetik kodunu çözdük. Bu, kepeklerden kurtulmanın ötesine geçebileceğimiz ve kepeğin temel nedenini tedavi edebileceğimiz anlamına geliyordu.

O zamandan beri hedeflerimizi genişlettik. Şimdi, sadece kepekle savaşmıyoruz - herkese sağlıklı bir saç derisi ve harika görünen saçlar da vermeyi amaçlıyoruz.

Yine de hikayemiz burada bitmiyor.

Şimdi bile formülümüzü sürekli olarak geliştirmeye çalışıyoruz çünkü kendimizi her yeni bilimsel keşiflerle daha iyi ve daha kaliteli hale getirmeye adadık – Dr Parran ve orijinal öncü ekibinin tamamen gurur duyacağını düşündüğümüz bir şey bu.