İçeriğe geçAramaya geç

KEPEKTEN NASIL KURTULURSUNUZ?

Kepek taneciklerinden kurtulmak ve geri gelmelerini önlemek için saçınızı her seferinde kepeğe karşı etkili bir şampuan ile yıkayın.

En etkili kepek önleyici şampuanlar, kepeğin temelindeki nedeni tedavi eden Çinko Pritiyon (Zinc Pyrithione - ZPT) gibi etken maddeler içerir.

Bunlar, kepeğe neden olan Malassesia globosa mikrobunun saç derisi irritanlarını oluşturmasını önler. Bu, görünen tanecikleri gidermenin yanı sıra, kepekle ilişkili kaşıntı ve irritasyonu da ortadan kaldırdıkları anlamına gelir.

ZPT'yi tüm Head & Shoulders şampuan ve saç bakım kremlerinde bulabilirsiniz

Head & Shoulders içerik rehberimize göz atın

Diğer tedaviler yalnızca belirtilerle mücadele etmeye yarar. Örneğin, katrandaki hücre büyümesini engelleyici ajanlar, cilt hücrelerinizin yenilenme hızını azaltmaya yararken, salisilik asit ise kepeğin gözle görünür belirtilerini azaltmak için saçınızdaki döküntü kümelerinin çözülmesini sağlar.

Kepeğe karşı etkili saç derisi balsamı de unutmayın.
Bazı saç bakım kremlerinin aslında şampuanınızın kepekle mücadele gücünü azaltabileceğini biliyor muydunuz?

Kepek sorununuz varsa,  saç derisi balsamı  kullanmanızı tavsiye etmemizin nedeni de budur.

Her saç derisi balsamı size güzel görünümlü, yumuşak saçlar sunan aynı nemlendirici içeriğe sahip olsa da, -kepeğe karşı etkili saç bakım kremi- Head & Shoulders şampuanları ile birlikte kepeğin yaygın belirtilerinin etkin biçimde tedavisini sağlar.

Kuruluğu ve kepeği önlemeye yardımcı olmak için saç derinizi DERMA Xᴾᴿᴼ Nemlendirici Bakım formülümüzle nemlendirin. Saçınızı ve saç derinizi nemlendirmek için hindistan cevizi sütü, aktif aloe ve E vitamini ile aşılanmıştır.

Derma Xᴾᴿᴼ ile saç derinizi onarın!

Kepekten kurtulma hakkında daha fazla bilgi

Kepeğe karşı etkili mükemmel şampuan ve saç bakım kremini bulun