İçeriğe geçAramaya geç

Kış mevsiminde kepek | Head & Shoulders kepeğe karşı etkili şampuan

İnsanların sık sık kepek sorununun kış aylarında daha da kötüleştiğini söylediklerini duyarız. Fakat kış mevsiminin kendisi kepeğe neden olmaz.

Yine de, daha soğuk aylarda yaygın olan ve mevcut bir kepek sorununu azdırabilecek başka etkenler vardır. Örneğin:

  • şapka giymek - kepeğe neden olan mikroplar, daha yüksek ısılarda güç kazanırlar, bu nedenle yünlü bir şapka giydiğinizde ve saç derinizin ısısını artırdığınızda, daha fazla kepek riskine maruz kalırsınız. Gerçekten de araştırmalarımız, kepeğe neden olan mikropların güçlenmesi için uygun olan ısıya ulaşmanın uzun sürmediğini göstermiştir.

  • kuru hava - ev ve ofislerdeki merkezi ısıtma sistemleri, etrafınızdaki havayı ısıtır ve kurutur. Dolayısıyla kuru, kepekli bir saç derisine sahipseniz bu durum sorunu kötüleştirebilir.

Saç derinizi korumak üzere ne yapabilirsiniz

Kış mevsimindeki çevresel faktörlerden dolayı risk altındaysanız, saç ve saç derinizi koruyabilmeniz için atabileceğiniz bazı basit adımlar bulunmaktadır.

Head & Shoulders kepeğe karşı etkili şampuanı düzenli olarak kullanmayı unutmayın. Görülmez kalkan teknolojisi yalnızca kepekten kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda da kepeği azdıracak günlük etkenlere karşı da koruma sağlar.

Bu nedenle, yüksek koruma düzeyini koruyabilmek ve böylece kepeği uzak tutabilmek için ürünü düzenli olarak kullanın.

Kış için saç bakım ipuçlarımıza göz atın

Kepeğe karşı etkili mükemmel şampuanı bulun