İçeriğe geçAramaya geç

Siyah Saçtaki Kepekten Kurtulma Yolları

Etnik kökeniniz ne olursa olsun, kepeğin ana nedeni aynıdır fakat ihtiyacınız olan Kepeğe Karşı Etkili Şampuan,saç biçiminize bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Saç tipi ve kepek üzerindeki etkisi

Her saçın temel yapısı benzerlik gösterse de, saçın uzama şekli etnik kökene bağlı olarak farklılık gösterebilir:

  • Afro-tipi saç–her bir saç teli, kıvırcık, spiral şeklinde olmak üzere saç derisine yakın bir biçimde uzar. Bu da saç yoğunluğunun daha fazla olduğu izlenimini verir.

  • Asyalı saç– diğer etnik kökenlerde olduğundan daha hızlı uzamaya meyillidir ve aynı zamanda saç derisine yatay olarak uzamasıyla daha az yoğunlukta olduğuhissini verir

  • Kafkas saçı– saç derisinden açılı olarak uzar ve hafifçe kıvrıktır

Bu farklar, ’kepeğe yatkınlık oranınızı etkilemez – (ne de olsa, kepeğe yol açan Malassezia globosa mikrobu herkesin’ saç derisinde mevcuttur)– fakat kullanmanız gereken ürün türlerini etkiler.

Örneğin, siyah saçın kıvırcık yapısı, saç derisindeki doğal yağların, her bir tel boyunca akmasının zor olması nedeniyledaha kuru olmaya meyillidir.

Bu nedenle kepek tedavisi konusunda, yalnızca kepekten kurtulmak için en iyi şampuanı seçmenin yanı sıra, saç türünüz için en uygun olan türü de göz önünde bulundurmalısınız.

İşe yarayan bir kepek şampuanı seçin
Saç tipiniz ne olursa olsun, etkisi kanıtlanmış’ bir aktif madde içeren bir şampuan seçmelisiniz.

Kepeğe Karşı Etkili Şampuanlarımızın –tümünde çinko pritiyon ’kullanmaktayız - bu madde, dünyanın her yanındaki düzenleyici kurumlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır ve kepeği giderdiği ve saç ve saç derinizi koruduğu kanıtlanmıştır.

Sorunun temeline inmek ve kepeğe neden olan Malassezia globosa mikrobunun büyümesini engellemek yoluyla etki gösterir.

Kepeğe karşı etkili mükemmel şampuanı bulun

Kepek şampuanınız saç tipinize uysun
Şampuan seçimi, yalnızca aktif madde seçiminden çok daha fazlasını gerektirir (bu’ başlamak için iyi bir nokta olsa da!). Ardından,saç tipinize bakarak buna’ uygun bir ürün seçmeniz gerekir.

Afrikalı-Amerikalı saç tipi için, saçınızın kurumaya daha meyilli olması nedeniyle ekstra nemlendiriciler içeren bir şampuan kullanın. Besleyici bir Kepeğe Karşı Etkili Şampuanyalnızca taneciklerden kurtulmanızı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda kuru, kabarık saçlar için ekstra nem sunacaktır.

Bu’ nedenle aşağıdakilerin de dahil olduğu çeşitli farklı ürünler içeren yeni Nemlendirici Bakım serimizi oluşturduk:

Tüm şampuanlarımızda olduğu gibi kepekle mücadele etmek üzere çinko pritiyon içermelerinin yanı sıra, yalnızca kabarık saçlara özgü olmak üzere ek nemlendirici bakım sunacak biçimde ’ E vitamini, badem yağı ve hindistan cevizi özü ile zenginleştirdik

Nemlendirici Bakım serisinin tamamını keşfedin.