İçeriğe geçAramaya geç

Su Kullanımını Azaltma

Artık milyonlarca insan için global su kriziyle de mücadele etmeye başladık. Sizin de yapabileceğiniz pek çok şey var.

Şampuan kutusuna iki duş başlığı su püskürtüyor

Ne yapıyoruz
İş suya geldiğinde, P&G olarak kendimize daha yüksek hedefler belirledik:

  • Üretim tesislerimizde kullanılan suyu azaltma – 2002 ve 2012 yılları arasında yüzde 58 azaltma yaptık ve her üretim birimi başına yüzde 20 daha azaltma yapmayı planlıyoruz.

  • Bir milyar kişinin suyu verimli kullanan ürünlere erişimini sağlamak – Daha az su kullanımını gerektiren ürünler üreterek, insanları üzerine düşeni yapmaya teşvik edebiliriz.

Daha güçlü formüller = daha az su
Şampuan kullandığınızda su da kullanmak zorundasınız. Başka çaresi yok.

Bu nedenle ürünlerimizi su konusunda daha verimli yapmaya odaklandık; başka bir deyişle, daha az su kullanımı için daha hızlı etki gösteren, daha çabuk durulanan ürünler.

Bu da, duşta su akarken zaman kaybetmeden yalnızca bir dakikada %100’e kadar kepeksiz olabileceğiniz anlamına gelir.

Diğer şampuanların üzerinde köpürtme, durulama ve tekrarlama talimatlarını görmüş olabilirsiniz. Fakat bizim formüllerimiz ilk yıkamadan itibaren etkisini göstermeye başladığından, daha hızlı bir duş alabilir ve daha az su kullanabilirsiniz.

Ne yapabilirsiniz
Duşta da su tasarrufu için size düşen görevi yerine getirebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız:

  • Daha kısa duş alın - Bir insan duşta ortalama sekiz dakika kalarak 70 litreden fazla su kullanır. Bunu yarıya indirirseniz, evinizdeki herkes için günde 35 litre su tasarrufu yapmış olursunuz - dört kişilik bir aile için bu yılda 50.000 litre su tasarrufu anlamına gelir.

  • Saçınızı şampuanlarken suyu kapatın - Suya yalnızca durulama yapmak için ihtiyacınız var; bu nedenle şampuan uygularken suyu kapatın ve durulamaya hazır olduğunuzda tekrar açın.

  • Su verimli bir duş başlığı edinin - Eski duş başlıkları dakika başına; ucuz ve tipik olarak dakikada 9,5 litre su kullanan yeni ve su verimliliği olan duş başlıklarından daha fazla su harcar.

Head & Shoulders'da sürdürülebilirlik hakkında daha fazla bilgi

1. Gözle görülür tanecikler, düzenli kullanımla